+ 48 58 352 14 24 budmar@budmar-zelbet.pl

Aktualizacja: 22 lutego 2023

GRANARIA

Zakończono

21 500 m3

Wylanego
betonu

GRANARIA

Rok budowy:

2017 - 2018

Miasto:

Gdańsk Wyspa Spichrzów, ul. Chmielna

Inwestycja:

Mieszkalna

Dla:

Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o.

Inwestycja Granaria to komleks apartamentowo – hotelowy w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Obiekt składa się z 3 budynków, które posiadają 7 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne oraz rampą zjazdową.
Realizacja inwestycja była sprawdzianem dla umiejętności wykonawczych i organizacyjnych. Posadowienie budynku poniżej lustra wody rzeki Motławy kilka metrów od niej stanowiło nie lada wyzwanie wykonawcze. Z uwagi na wymagania konstrukcyjne podziemie wykonane zostało podstropowo. Najpierw wykonaliśmy zewnętrzny, kilkumetrowy pas stropu podzmienia, a następnie pod nim płytę fundamentową z przegłębianiami, a na niej ściany żelbetowe. Znaczna część prac podstropowych została wykonana ręcznie bez żurawii.
Na terenie inwestycji znajdował się historyczny spichlerz „Daleka Droga”, który – po częściowej rekonstrukcji – udało się uratować.
Konstrukcja części nadziemnej rownież nie należała do prostych. Nietuzinkowa arcihtektura obiektu wymagała ścian pod kątem ostrym, ścian skośnych, dachu żelbetowego pod kątem, wąskich szachtów żelbetowych o szerokościach niemalże uniemożliwiających ich wykonanie.

strzaa